Viděno ve Varech

Nadějné léto
Vítěz Hlavní soutěže, který má na ČSFD krásných 32%😁 Příběh dvou mladých plavců, kteří společně trénují na otevřeném moři a tato aktivita jednoho z nich stojí život. A není to teda zrovna kvůli tomu, že by neuměl plavat.

Film íránsko- kanadské produkce byl můj poslední dopolední film Varech. Moc mě bavilo sledovat ten trochu jiný životní rytmus, který se odrážel i ve střihu. Tenhle film se dá vážně doporučit.

Banger
Kokainová jízda páteční Prahou. Hlášky, co mají šanci zlidovět. Výborný Marcel Bendig a Adam Mišík taky uvěřitelnej. Klidně si na to zajděte!

Musíte se přijet podívat
Milá konverzační věc, která obdržela zvláštní cenu poroty festivalu. Je to zhruba na hodinu. Nestihnete se nudit, i když dlouhé záběry na lidi hrající stolní tenis, taky nevydržíte úplně dlouho. Režisér Jonás Trueba je velký sympaťák. Zjevně má také podobný problém jako já. Když je nervózní plynule přechází z angličtiny do svého rodného jazyka.


Korzet
Další film, ve kterém hraje nějakou roli kokain. Tentokrát však v životě císařovny Sissi. Výborná exkurze do života panovnice. Vtipné i vážné momenty zabalené do každodennosti na císařském dvoře.

Dalva
Příběh holky, která je znásilňována svým otcem a považuje to za zcela normální, protože nic jiného nezná. V dětském domově, kam je pak umístěna, to má těžký. Pak si ale postupně začne užívat dětské kamarádství, které předtím vůbec neznala.

Krásné bytosti
Jeden z nejlepších filmů letošního ročníku. Exkurze do vztahů mladých lidí v jednom islandském městě. Šikana a bitky se nakonec transformují v přátelství.

Dvouhodinová poetická výprava do lidských duší a trápení. Celé je to navíc proložené krásně zpracovanými sny hlavního hrdiny. Měli byste vidět a můžete, protože film bude v české distribuci.

Sezení

Tomuhle filmu jsem se roky úplně zbytečně vyhýbala. Je o vztahu mega postiženého kluka s holkou, co mu pomáhá poznat jeho vlastní sexualitu. Nakonec to bylo hezký, vtipný a pravdivý.

Hranice lásky
Film o tom, kde leží hranice upřímnosti. Excelentní Martin Hoffman v roli frajírka, co ví, kam se točí svět. Eliška Křenková v roli jeho holky, co si jde za svým. Škoda, že oni dva neměli hlavní roli. Byl by to ještě lepší film.

Takové to léto
Miluju francouzský filmy. Tohle komorní drama o terapii holek, co jsou závislé na sexu, bylo rozhodně zajímavý. Možná by si to víc užil ten, kdo má rád pohled na masturbující holky.

Poslední závod
Na tohle jsem nestihla jít do kina a jsem moc ráda, že jsem mohla příběh Hanče a Vrbaty vidět ve Varech. Věděli jste, že ten Vrbata vůbec závod neběžel?

Zmizelá
Korejský film o těžkým životě a relativní lehkosti rozhodnutí z něj odejít

Ještě jedno jaro

Dokument o poslední evropské epidemii pravých neštovic. Velké paralely s tím, jakou situaci jsme zažili s covidem.

Ukolébavka

Výborný španělský film o rodinných vztazích. Každá minuta prosycená emocí

Rodinka Belliérových
Naprosto vtipná, uvolněná věc o slyšící holce, která se narodila neslyšícím rodičům. Strasti zamilované puberťačky prokládané starostí o statek a překládání rodičům, kteří jsou závislí na sexu a zároveň táta se rozhodne kandidovat na starostu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s